آغاز رسمی سال گردشگری EU-China

شور چین برای توسعه گردشگری خود تصمیم به همکاری با کشورهای اتحادیه اروپایی گرفته است.

آغاز رسمی سال گردشگری EU-China

روز جمعه، ۱۹ ژانویه، رهبران دولت‌ها و پیشگامان امر صنعت در ونیز دور هم جمع خواهند شد تا سال گردشگری اتحادیه اروپا و چین را افتتاح کنند. دو رویداد در آن روز برگزار خواهد شد: یک نشست تجاری با حضور شرکت‌کنندگانی بسیار، از بنگاه‌های کوچک و متوسط (SMEها) گرفته تا کمیسیون‌هایی از اتحادیه‌ی اروپا و نیز برگزاری یک جلسه‌ی همزمان در Palazzo dei Dogi که در سطحی بالا برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان مهم این گردهمایی عبارتند از:

آنتونیو تجانی، رئیس پارلمان اروپا
دای بن، رئیس آکادمی گردشگری چین
الزبیتا بینکوسکا، کمیساریای اروپا
دو جیانگ، معاون ریاست گردشگری ملی چین
لوکا زیا، رئیس منطقه‌ی ونوتو (Veneto Region)
لوکا پاتن، رئیس اوت (Uvet)
لوئیجی بروگنارو، شهردار ونیز
پانسی هو، معاون رئیس و دبیر کل انجمن جهانی اقتصاد گردشگری

این رویدادها شامل ایجاد شبکه‌های تجاری، برقراری ارتباط بین کسب و کارهای مهم گردشگری اروپایی و همتایان چینی و نیز گفتگو در مورد چندین طرح عملیاتی برای افزایش گردشگری بین چین و اتحادیه اروپا خواهند بود.

در سال گردشگری اتحادیه‌ی اروپا و چین، رویدادهای متنوعی برای شناسایی و تبلیغ اروپا به عنوان مقصدی برای بازار چین برگزار خواهد شد. رویداد دوم در ۶ ماه مارس در برلین و همزمان با ITB برگزار خواهد شد که بزرگ‌ترین نمایشگاه تجارت مسافرتی در اروپا است و سومین رویداد هم در ۱۶ ماه آوریل در پکن برگزار خواهد شد. رویدادهای بعدی به صورت همزمان با GEM در ماه نوامبر در لندن، CITM در ماه نوامبر در شانگهای و CITE در ماه دسامبر در چنگدو برگزار خواهند شد. هزینه‌های مالی این برنامه را کمیسیون اروپا به عهده گرفته است و توسط سازمان‌های تجاری پیشرو در اروپا، ETOA ،ETC ،ECCTA و Welcome Chinese برگزار می‌شود.

در سال ۲۰۱۶، ورود گردشگران چینی به اتحادیه‌ی اروپا به ۸٫۲ میلیون نفر رسید و انتظار می‌رود که این رقم با سرعتی بسیار بیشتر از نرخ رشد تورم، به ۱۳٫۹ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ برسد.

 

منبع : کجارو