نکوداشت عباس کیارستمی در پارک هنرمندان: نمایشگاه آثار طراحی گرافیکی (قسمت اول)

نکوداشت استاد عباس کیارستمی، سینماگر و هنرمند بزرگ کشورمان در خانه هنرمندان ایران در حال برگزاری است. با گزارش اختصاصی کجارو از این رویداد همراه باشید.

نکوداشت عباس کیارستمی در پارک هنرمندان: نمایشگاه آثار طراحی گرافیکی (قسمت اول)

در نخستین سالگرد درگذشت استاد عباس کیارستمی، بزرگ مرد عرصه هنرهای نمایشی و گرافیکی ایران، مراسم بزرگداشتی در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در افتتاحیه این مراسم، بزرگان هنر ایران درباره عباس کیارستمی و ویژگی‌های شخصیتی و حرفه‌ای او به اظهار نظر پرداختند. از جمله این هنرمندان می‌توان به بهمن فرمان‌آرا، ابراهیم فروزش، محمدرضا اصلانی، رضا کیانیان، حبیب رضایی، جابر قاسمعلی و هنرمندان دیگر اشاره کرد.

نمایشگاهی از آثار طراحی گرافیک عباس کیارستمی بخش دیگری از این مراسم نکوداشت است که در گالری استاد مرتضی ممیز در خانه‌ی هنرمندان ایران، افتتاح شده و تا ۱۴ تیر ادامه خواهد داشت. ما هم سری به این گالری زدیم تا با گزارشی تصویری به نمایش برخی از آثار این گالری بپردازیم. در ادامه با قسمت اول تصاویر کجارو از این رویداد همراه باشید.

در این نمایشگاه، ۴۳ اثر شامل پوستر، روی جلد کتاب و CD، نشانه و نشانه‌نوشته، طراحی تیتراژ و عکس به نمایش گذاشته شده است.

این آثار، تنها بخش کوچکی از آثار طراحی گرافیک اوست. این مجموعه با یاری؛ امیر اثباتی، نگار اسکندرفر، علی بختیاری، علی بوستان، محمودرضا بهمن‌پور، ابراهیم حقیقی، آرش صادقی، سیف‌اله صمدیان، مجید عباسی، بهمن کیارستمی، معراج قنبری، آریا کسائی، هیربد لطفیان، سلما منشی‌زاده، موزه‌ گرافیک ایران و مدرسه‌ی ویژه گردآوری شده است.

این مجموعه با یاری امیر اثباتی، نگار اسکندرفر، علی بختیاری، علی بوستان، محمودرضا بهمن‌پور، ابراهیم حقیقی، آرش صادقی، سیف‌اله صمدیان، مجید عباسی، بهمن کیارستمی، معراج قنبری، آریا کسائی، هیربد لطفیان، سلما منشی‌زاده، موزه‌ گرافیک ایران و مدرسه‌ی ویژه گردآوری شده است.

سمت چپ: مسافر جنوب، کارگردان: پرویز شهبازی، ۱۳۷۵ – وسط: بید و باد، کارگردان: محمد علی طالبی، ۱۳۷۷ – سمت راست: فردا، کارگردان: ستسو ناکایاما، ۱۳۸۷

رونمایی از کتاب «در ستایش زندگی عباس کیارستمی» دستاورد دیگر این مراسم است.

این کتاب، حاصل گفت‌و‌گوی امیر اثباتی و محمودرضا بهمن‌پور با عباس کیارستمی در مدرسه‌ی ویژه در ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ است.

در این کتاب همچنین آثار گرافیک ایشان، به کوشش امراله فرهادی در ۱۳۲ صفحه گردآوری شده و توسط انتشارات ویژه‌نگار و با همکاری انتشارات نظر منتشر می‌شود.

در اولین قسمت از این گزارش با هم به تماشای پوسترهای به نمایش در آمده در این گالری نشستیم. در قسمت بعدی با هم آثار گرافیکی دیگر از استاد کیارستمی را نظاره‌گر خواهیم بود.

 

منبع : کجارو